Lodołamacze

Długotrwała ochrona w temperaturze do -50°C

Preparaty w postaci trwałych aktywnych granulek lub płatków, przeznaczone do natychmiastowego usuwania ubitego śniegu i lodu w temperaturze do -50°C. Reagują błyskawicznie, tworząc antypoślizgową powierzchnię do całkowitego jej rozmrożenia bez tworzenia się szronu przez okres do trzech dni od chwili posypania jej preparatem (zależnie od intensywności opadów).

Silna adhezja

Preparaty można stosować na nawierzchniach drogowych i jezdniach, jak również na rampach o nachyleniu do 45°. Produkt zapewnia maksymalną adhezję na zboczach.

Ochrona przed korozją i kwaśnym deszczem

Dzięki swej alkaliczności preparaty wydajnie zapobiegają skutkom kwaśnych deszczów i nie powodują korozji metali.

Łatwość stosowania na różnych powierzchniach

Preparaty można stosować na posadzkach – gres, kostka brukowa, na podłogach pokrytych wykładzinami syntetycznymi. Nie wykazują również żadnych ujemnych efektów na betonie o grubości min. 2 cm od zbrojenia stalowego.

Odporne na wilgoć

Do wysuszania zawilgoconych pomieszczeń dzięki swoim właściwościom aktywnym powodującym usuwanie wilgoci z powietrza.

Środki przyjazne dla środowiska

Ze względu na całkowitą rozpuszczalność w wodzie preparaty są przyjazne dla środowiska, nie kumulują się w gruntach uprawnych, zaliczane do zerowej grupy w niemieckiej klasyfikacji bezpieczeństwa wodnego, tzn. są całkowicie nieszkodliwe dla wód gruntowych, są bezpieczne dla procesu wegetacji roślin w porównaniu do innych, konwencjonalnych materiałów (NaCl).

Stosowanie preparatu

Zaleca się powierzchniowe stosowanie preparatów.  Skuteczność działania zależy od temperatury otoczenia oraz grubości warstwy lodu lub śniegu. W przypadku oblodzenia należy stosować w ilości ok. 30 – 100 g / m².

———————————————————–

ECO Lodowy Hamulec (na bazie chlorku magnezu)

  • Opakowanie 10 kg
  • Opakowanie 25 kg

Eis Tiger (na bazie chlorku wapnia)

  • Opakowanie 10 kg
  • Opakowanie 25 kg

Dostawy na terenie Krakowa i okolic Skawiny w obrębie 30 kilometrów,
w ilości od 300 kg – gratis.

W przypadku mniejszych ilości koszt dostawy do uzgodnienia.